Peelingi i żele peelingujące
Jeśli w jesiennych miesiącach twoja skóra jest szara i zmęczona, koniecznym działaniem będzie wykonanie peelingu. Możesz zrobić go sam, domowymi sposobami, z cukru lub naturalnej kawy, lecz na sklepowych półkach znajduje się mnóstwo preparatów, które pomogą ci w łatwy sposób uzyskać młodszy i zdrowszy wygląd skóry twarzy. Przede wszystkim określ, jaką masz cerę - to bardzo ważne, bo męska skóra twarzy jest o wiele grubsza niż kobieca, przez co wymaga mocniejszego traktowania, lecz istotne jest, by nie przesadzić i nie pogorszyć istniejącego problemu. Większość mężczyzn ma cerę suchą lub tłustą. W zależności od tego kosmetyki do oczyszczania powinny być odpowiednio dobrane - te do cery suchej głęboko nawilżać i natłuszczać, a te do tłustej odpowiednio nawilżać, przy jednoczesnym działaniu odkażająco-oczyszczającym. Czytaj uważnie ulotki i informacje zamieszczone na opakowaniach wybranych przez ciebie kosmetyków. Gdy znajdziesz odpowiedni dla siebie (może być to mydło z drobinami lub żel), powoli i okrężnymi ruchami wmasuj go w zwilżoną skórę twarzy, po czym dokładnie spłucz. Nigdy nie stosuj peelingu na podrażnioną skórę.
Kremy i sera nawilżające
Nawilżanie skóry to podstawa, jeśli chcemy, by wyglądała promiennie i świeżo. Podczas długiej jesieni skóra staje się sucha, odwodniona i nie wygląda dobrze, warto więc ją nawilżyć. Do tego procesu potrzebujesz kremów, przy których zasada jest podobna jak przy peelingach - dostosowanie rodzaju preparatu do rodzaju skóry jest kluczowym elementem udanej pielęgnacji, która przyniesie efekty. Krem należy nakładać na oczyszczoną żelem skórę. Co ważne, warto też zrobić to rano, używając kremu z filtrem przeciwsłonecznym, który zapewni skórze dodatkową ochronę przez promieniowaniem UV. Czego nie robić? Nie powinno się przesadzać z ilością preparatu. Gdy czujesz, że twoja twarz potrzebuje dodatkowego nawilżenia, raz lub dwa w tygodniu sięgnij po maskę, która dogłębnie odżywi skórę. Podobny efekt daje skoncentrowane serum, które polecane jest zwłaszcza pod oczy i inne wrażliwe miejsca na twarzy.
Olejki i kremy do brody
Nie każdy mężczyzna dobrze czuje się z brodą, lecz moda na jej zapuszczanie trwa. Zostawienie brody bez nadzoru i pozwolenie jej rosnąć jak chce zupełnie niszczy założenia, na jakich opiera się barberska profesja. O brodę, tak jak o skórę twarzy, należy dbać. Oprócz zabiegów takich jak podcinanie i trymowanie, warto zwrócić uwagę na odpowiednie kosmetyki, które pomogą utrzymać brodę w dobrym stanie. Najpopularniejszym preparatem do pielęgnacji jest olejek. Wyciągi z pestek moreli czy róży uelastycznią skórę, pozwalając brodzie rozwijać się na dobrym podłożu. Jeśli chodzi o samą pielęgnację włosów, warto zainwestować w olejek jojoba, który zmiękcza włosy, a dzięki właściwościom podobnym do działania ludzkiej skóry (sebum) zapewnia im odpowiednią ochronę. Zamiast olejków możesz również kupić pasty i kremy do zarostu, których działanie pozwoli na ukształtowanie brody w sposób, w jaki chcemy, by wyglądała. Pamiętaj o konsekwencji i regularności, a twoja broda będzie niewątpliwą ozdobą.
niedziela, 1 października 2017
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
0 komentarze:
Prześlij komentarz